W czerwcu 2016 r. zakończyła się budowa kładki w Mikołajkach, która biegnie nad przesmykiem łączącym jeziora Tałty i Mikołajskie. Powstała w miejscu starej konstrukcji, gdzie nowo wybudowany i pochylony pylon tworzą dwa elementy przypominające dwie litery "I".

Pomost z pylonem łączy 8 par want. Konstrukcja może kojarzyć się z bojerami, czyli jednostkami napędzanymi siłą wiatru, które poruszają się po zamarzniętych taflach jezior. Kładka została udostępniona pieszym zgodnie z umową pod koniec czerwca – mówi Dyrektor ds. Realizacji Kontraktów w Firmie GOTOWSKI Paweł Pietraszak. Ponadto wystąpiła konieczność wykonania dodatkowych prac, które nie były ujęte w projekcie. Należało zamontować część nowych balustrad oraz wyremontować mury oporowe. Efekt, który osiągnęliśmy sprawia nam dużą satysfakcję. Wcześniejsze wizualizacje nie oddawały tego, co w rzeczywistości prezentuje obiekt po zakończeniu prac. Szczególnie warto go zobaczyć po zmroku, gdy działa iluminacja.

Prace w Mikołajkach obejmowały nie tylko budowę kładki. Powstały również nowe schody, które do niej prowadzą oraz platformy windowe umożliwiające swobodny dostęp osobom niepełnosprawnym.

Inwestycja kosztowała ponad 6 mln zł i jest jedną z pierwszych na Warmii i Mazurach finansowanych z nowej perspektywy unijnej. Jej oficjalne otwarcie nastąpiło 16 lipca 2016 r.

Inwestor: Urząd Miasta i Gminy w Mikołajkach
Wykonawca: Firma GOTOWSKI